fbpx

FASÁDY

Čištění fasád, odstraňování nánosů na fasádě

Jakékoliv silně znečištěné fasády odborně zbavíme povlaku ze smogu a prachu, usazenin z komínů, sazí nebo výparů z kuchyně. Zbavíme dům mikroorganismů, zelený povlak z řas a plísně očistíme šetrně bez poškození fasády. Na závěr naneseme impregnační nástřik.

Fasádní systémy jsou náchylné k usazování mikroorganismů všude tam, kde jsou k množení řas příznivé klimatické podmínky. Je jedno zda se jedná o natřené, břizolitové nebo zateplené fasády.

Mytí fasád, údržba zateplované fasády

Obzvláště zateplené fasády mívají v technické specifikaci instrukce, že je třeba je čistit jednou za 3 až 8 let. Zateplení totiž snižuje cirkulaci vzduchu, někdy jsou fasády dokonce zcela neprodyšné. Ve vlhku, s nedostatkem slunce nestíhají zdi pořádně proschnout, velmi často bývá viditelně postižena severní strana domu.

Pokud fasádu nečistíme, vzniklé kolonie mikroorganismů nenávratně znehodnotí líc fasády.

Kromě pravidelného čištění fasády, je možné fasádu umýt od prachu po stavebních pracích, celkové omytí před prodejem nemovitosti, omytí uhelného prachu a kuchyňských výparů z blízkého komína. Vyčistíme i okolí domu, terasy, altány, příjezdové cesty. 

Mikroorganismy – řasy, černé plísně a jejich spóry, jsou škodlivé pro zdraví člověka. Šíří se vzduchem kolem celého domu, pronikají i dovnitř a vytvářejí zvlášť nevhodné podmínky pro malé děti a starší lidi.

Menu